Tüketici Hukuku Enstitüsü 'ne Hoşgeldiniz! > HABERLER > Duyurular > ÖNEMLİ UYARI: Taklitçilerimize itibar etmeyiniz!

ÖNEMLİ UYARI: Taklitçilerimize itibar etmeyiniz!

 

ÖNEMLİ UYARI: İsmimize ve logomuza benzer şekilde türeyen kötü niyetli kişi veya gruplara itibar etmeyiniz!…

 

İlla ismimizin önüne “öz, hakiki, tarihi vs. kavramlar veya fotoğrafımızı mı koyalım yani 🙂

 

  

   

 ÖNEMLİ UYARI: İsmimize ve logomuza benzer şekilde türeyen kötü niyetli kişi veya gruplara itibar etmeyiniz!…

  

Son günlerde, üzülerek şahit olduk ki,

Bazı kişi veya gruplar, içerisinde tüketici veya tüketici hukuku kelimeleri içeren ve logoları logomuza benzer bir şekilde oluşturulan bazı çakma markalarla internet siteleri ve sosyal ağ hesapları oluşturmuşlardır.

Bu internet siteleri ve sosyal ağ hesapları, “tüketici hukuku enstitüsü” algısı yaratılarak ve enstitünün yıllardır büyük bir çaba ve titizlikle oluşturduğu markası kullanılarak ne olduğu belirlenemeyen kirli amaçlar için kullanılmaya başlanılmıştır.

Araştırmalarımıza göre “tüketici hukuku” kavramını ismimize ve logomuza benzer şekilde kullanan bu tarz bazı grupların hukukçu dahi olmadığı tespit edilmiştir.

Önemle belirtilmelidir ki, Enstitü kimseden herhangi bir şey talep etmeyeceği gibi, kesinlikle “tüketici davaları” almak gibi bir anlayış içerisinde de değildir ve hiçbir zaman olmayacaktır.

Bu sebeple, Enstitü algısı yaratan bu tarz kişi veya grupların, herhangi bir şekilde akademi veya bürokrasi camiasından yahut tüketicilerden bulundukları talepler hakkında veya “kredi kartı aidatlarının tahsilatı- dosya masraflarının iadesi için bizimle irtibata geçin” gibi dolandırıcılık teşebbüsleri hakkında, siz değerli Enstitü takipçilerinden hem savcılığa suç duyurusunda bulunmanızı hem de tarafımıza durumu iletmenizi istirham ediyoruz.

TPE tarafından tescilli olan adımıza ve logomuza benzer şekilde logolar kullanarak marka hakkı ihlali yapan ve ismimiz üzerinden kötü niyetleriyle prim yapmaya çalışan bu tarz kişi veya gruplar hakkında tarafımızca gerekli davalar açılacak ve suç duyurularında bulunulacaktır.

İlgili bütün sevenlerimize ve takipçilerimize duyurulur!..

 

Av. Hakan TOKBAŞ

Başkan 

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir