Tüketici Hukuku Enstitüsü 'ne Hoşgeldiniz! > HABERLER > Basın Açıklamaları > 2. Tüketici Hukuku Sempozyumu Sektörel Sorunlara Çözüm Buluyor

2. Tüketici Hukuku Sempozyumu Sektörel Sorunlara Çözüm Buluyor

2. Tüketici Hukuku Sempozyumu

2. Tüketici Hukuku Sempozyumu Sektörel Sorunlara Çözüm Buluyor.

 Bankacılık, Sigortacılık, İnşaat, Otomotiv, Enerji, Telekomünikasyon, Reklam, Gıda, Elektronik Mallar ve Eğitim Sektörlerindeki tüketici hukuku sorunlarını masaya yatırıyoruz.

Tüketici Hukuku Enstitüsü Genel Başkanı Av. Hakan Tokbaş, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

Türkiye’de şu ana kadar tüketici hukuku alanında yapılmış en büyük ve en geniş katılımlı organizasyon olan 2. Tüketici Hukuku Sempozyumu, tüketicilerin, sektörün, kamu kurumları ve bürokratlarının, hukukçuların, Yargıtay üyelerinin ve akademisyenlerin katılımı ile Bankacılık, Sigortacılık, İnşaat, Otomotiv, Enerji, Telekomünikasyon, Reklam, Gıda, Elektronik Mallar ve Eğitim Sektörlerindeki tüketici hukuku uygulamaları ve sorunlarını masaya yatırmayı ve bu sorunlara çözümler bulmayı hedeflemektedir.

Geçen sene yapılan birincisinde, kredi kartları aidatlarının ve kredi sözleşmelerindeki haksız alınan paraların 10 yıl içerisinde iade alınabileceği yönünde kararın çıkmasında etkili olmuş olan sempozyum, bu sene de farklı konularda kesin kararların çıkmasına öncü olacaktır.

Üst Kurulların, TBMM’nin ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığının en üst düzeyde temsil edileceği, katılımın Enstitü tarafından sertifikalandırılacağı bu büyük tüketici hukuku şölenine herkesi davet ettiğimizi, detayların sempozyum resmi web sitesi olan www.isocl2012.com adresinden edinilebileceğini bütün kamuoyuna saygılarımızla ilan ederiz.

 

Av. Hakan Tokbaş

Genel Başkan

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir