Tüketici Hukuku Enstitüsü 'ne Hoşgeldiniz! > Genel > YENİ KİTAP: Sorularla Araç Değer Kaybı

YENİ KİTAP: Sorularla Araç Değer Kaybı

Sorularla Araç Değer Kaybı

Yazarlar: Hakan Tokbaş, İsmet Demirdağ, Erdost Balcı

34,90 

Yayınevi: Aristo
Basım Tarihi: 2017 Mayıs
Basım Yeri: İstanbul
Kapak : Karton Kapak
Kağıt : İvory, 80gr
Sayfa Sayısı: 183
Boyut: 14 x 21 cm.
Baskı: 1
ISBN: 9786056743818

 

Sorularla Araç Değer Kaybı konusunu ele alan bu yayın DİLEKÇE VE KARAR ÖRNEKLERİ İLE desteklenmiş olup; Avukat Erdost BALCI, Tüketici Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Hakan TOKBAŞ ve Sigorta Tahkim Kurulu Hakemi İsmet DEMİRAĞ tarafından kaleme alınmış, Çelik Ahmet Çelik önsözü ile taçlandırılmıştır.

ÖNSÖZ

Hangi bilim dalı olursa olsun, kuramların ve kuralların yanı sıra, gözlem, deneyim ve araştırmaya kesinlikle gereksinim vardır. Teori ile pratik, akıl ile deney bir arada olmak zorundadır. Hele hukuk alanında kuramlar ve kurallar, olgulardan yola çıkılarak tümevarım yoluyla elde edilmemişse, kalıpların kör karanlığına saplanıp kalınması yüzünden, adalete erişimde zorluklar yaşanmaktadır.

Yargıç ve avukat gibi hukuk uygulayıcıları için, kuramsal kitaplardan daha çok, somut olgulara göre oluşturulmuş çözümler, teknik anlamda uzmanların görüşleri, doğru veya yanlış yargıdaki uygulamalar, Yargıtay’ın ilkeleşmiş kararları aydınlatıcı ve yol gösterici olmaktadır.

Bu yüzdendir ki, bilimsel nitelikli kitapların yanı sıra, meslek alanında uzmanlaşmış, çok sayıda olaylar incelemiş, davalar görmüş, deneyimli, birikimli meslek ustalarının kitaplarına da gereksinim duyulmaktadır.

İşte, çok sayıda trafik kazalarının olduğu ülkemizde, motorlu araçlarla ilgili önemli bir konuyu enine boyuna
Kadıköy erotik shop için tıklayınız.işleyen, uygulamadan pek çok örnekler veren, çözüm yollarını gösteren bu kitap da, konusunda uzmanlaşmış üç avukat hukukçunun eseridir. Sanırım yalnız yargıçlar ve avukatlar değil, bilimsel çalışmalarında olgulara gereksinim duyan akademisyenler de bu kitaptan yararlanacaklardır.

Bilgi, deneyim ve birikimlerini bir araya getirerek bu kitabı hazırlayan meslektaşlarımı kutluyorum.

Başarı dileklerimle.

ÇELİK AHMET ÇELİK

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir