Tüketici Hukuku Enstitüsü 'ne Hoşgeldiniz! > Kitaplar > Sorularla 12 Bankaya Karşı Üç Kat Tazminat (Kartel Tazminatı) Davası Rehberi
T_4_front

Sorularla 12 Bankaya Karşı Üç Kat Tazminat (Kartel Tazminatı) Davası Rehberi

₺23,00

Yayınevi: Aristo
Basım Tarihi: 2016 Kasım
Basım Yeri: İstanbul
Kapak : Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 140
Boyut: 17 x 24 cm.
Baskı: 1
ISBN: 9786058441897
Kavramlar : 12 Banka Kartel, Kartel Tazminatı,Üç Kat Tazminat

SORULARLA 12 BANKAYA KARŞI ÜÇ KAT TAZMİNAT (KARTEL TAZMİNATI) DAVASI REHBERİ

Değerli okuyucular,
Bildiğiniz gibi, on iki bankaya karşı üç kat tazminat davası hakkında, Danıştay kararı ilan edildikten sonra ilk defa tarafımca yüksek sesle ve medya yoluyla dile getirilerek, kamuoyunun bilgiye erişimi sağlanmıştır. Oldukça ilgi gören bu bilgi, gün geçtikçe yayılmakta ve duyduğum kadarıyla her geçen gün bu konuda açılan dava sayısı artmaktadır.

Umarım, hem meslektaşlarıma hem halkıma bu konuda faydalı olabilmişimdir. Elinizde tuttuğunuz bu kitap ise, şahsımın uygulamaya dönük bilgilerinin Sayın Prof. Dr. Şebnem Akipek ve Sayın Yrd. Doç. Dr. Nagehan Kırkbeşoğlu’nun değerli teorik bilgileri ile harmanlanarak, bilhassa karar verici hâkimler ile uygulayıcı avukatlara ışık tutması ve olabildiğince doğru kararlara ulaşılabilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Rekabet Kurulu’nun, rekabet hukukuna hâkim ilkeler doğrultusunda verilmiş olan karar, bu ilkelere hâkim olmayan kişiler elinde yanlış yorumlanabilmekte ve farklı sonuçlara ulaşılabilmektedir. İşte bu bakımdan, bütün hukukçuların, en kestirme yoldan doğru bilgiye ulaşabilecekleri bir rehberin oluşturulması hayati öneme sahip gözükmüştür. Bu önem doğrultusunda, olabildiğince basit bir dille hazırlamaya çalıştığımız elinizdeki rehber kitabın bütün hukuk camiasına ve kamuoyuna fayda getirmesini temenni ederim.

Rekabet savunuculuğu ve tüketici refahı kavramları doğrultusunda, bütün dünyanın yakından izlemekte olduğu ve dahi izleyeceği işbu tazminat davaları sürecinin ülke hukuku açısından gurur duyulacak şekilde yönetilmesi ve hak edene hakkının eksiksiz verilmesi umuduyla…

Satın Al